Victorian All School Championship Results

For full results head Here.  Check out the event videos on the photo page
Name Age Group Event Place Performance
Annie Hone U14 100m 8th SF2 13.92
Caylah Sharma U14 100m 8th H4 15.01
Akelah Weerasekera U14 400m 5th H3 67.24
Teneille Morrell U14 800m 5th H1 2:42.81
Kareem Nasser U14 800m 3rd 2:13.33
Erin Hanley U14 1500m 4th 5:11.37
Teneille Morrell U14 1500m 7th 5:23.69
Rebecca Henderson U14 3000m Walk 1st 15:33.17
Nikola Mandic U14 3000m Walk 1st 15:49.37
Akelah Weerasekera U14 Triple Jump 13th 8.48m
Amy Dinicolantonio U15 100m 6th H3 13.42
Benjamin Merrick U15 200m 7th H2 26.95
Cody Gration U15 200m 7th 25.13
Olivia Cattle U15 400m 8th H1 74.89
Erin Hanley U15 3000m 7th 11:12.70
Benjamin Merrick U15 100m Hurdles 8th 16.51
Benjamin Merrick U15 200m Hurdles 6th 30.17
Melissa Vorster U15 200m Hurdles 5th H2 34.81
Alyssa Prosser U15 High Jump 7th 1.45m
Olivia Cattle U15 Triple Jump 12th 8.90m
Benjamin Merrick U15 Triple Jump 11th 10.27m
Alyssa Prosser U15 Javelin 2nd 32.13m
Alyssa Prosser U15 Long Jump 11th 4.31m
Yasmine Nasser U16 100m 3rd H3 13.29
Jordan Carthew U16 200m 4th H2 24.45
Blake Bailey U16 400m 5th 64.37
Tiana Broadway U16 800m 7th 2:34.60
Yasmine Nasser U16 800m 4th 2:28.46
Tiana Broadway U16 1500m 9th 5:24.99
Jake Templar U16 3000m 13th 10:48.45
Courtney James U16 Shot Put 9th 7.56m
Courtney James U16 Discus 5th 26.84m
Karlee Bailey U17 100m 4th 12.82
Carmen De Bruin U17 100m 8th 13.16
Michael Hansford U17 100m 1st 11.04
Carmen De Bruin U17 200m 5th 27.16
Michael Hansford U17 200m 3rd 22.74
Carmen De Bruin U17 400m 7th H1 62.56
Lochlan Lyness U17 800m 3rd 2:02.03
Lochlan Lyness U17 1500m 4th 4:16.49
Eddie Wilson U17 1500m 6th 4:18.34
Caitlyn Penrose U17 1500m 6th 5:27.07
Eddie Wilson U17 3000m 8th 9:30.70
Peter Dutton U17 3000m 11th 9:39.81
Caitlyn Penrose U17 3000m 4th 11:56.55
Evander D'Silva U18 100m 5th H1 11.58
Matt De Bruin U18 100m 3rd 11.16
Matt De Bruin U18 200m 3rd 22.62
Evander D'Silva U18 200m 6th 23.54
Nicholas Merrick U18 200m 8th 24.68
Nicholas Merrick U18 110m Hurdles 1st 15.30
Nicholas Merrick U18 400m Hurdles 1st 58.54
Benjamin Ryan U18 Triple Jump 4th 10.34m
Mikaela Thomas U18 Discus 2nd 18.99m
Matt De Bruin U20 110m Hurdles 1st 14.62